מרגש

מרגש: תינוק בן שנתיים הלוקה בתסמונת דאון ולא יכול להגיב בדיבור, עושה את הבלתי ייאמן כאשר אחותו מתיישבת על ידו ומתחילה לנגן בגיטרה

ילדים עם מוגבלויות סובלים לעיתים מאי יכולת ללמוד יכולות חדשות, כגון הליכה או ריצה, דיבור או אכילה תקינה. יכולות ומיומנויות שכאלה אנו רואים כמובנות מאליהן וכחלקים פונדמנטליים מהחיים שלנו. עבור המשפחה, ישנו קושי רב בניסיון להביא את הילד, הסובל ממוגבלות כלשהי, ללמוד ולרכוש יכולות ותכונות חדשות, אך זה לחלוטין שווה את הכל כאשר המשפחה צופה בנס הגדול.

אמנדה גריי היא אמא ל-5 ילדים. הקטן ביותר שלה, בן שנתיים בלבד. שמו בו והוא לוקה בתסמונת דאון.

עד גיל שנתיים, מבחינה התפתחותית ופיזיולוגית, הילד צפוי ללמוד ולדעת קרוב ל50 מילים חדשות. אך לבו יש רק 5 מילים ברפרטואר.

כאשר לילד שלכם ישנו קושי בללמוד דברים, חשוב מאוד לנסות שיטות שונות כדי לראות את התגובה הטובה ביותר של הילד. מסתבר כי ההשראה הגדולה של בו היא מוזיקה.

כל מילה חדשה שבו למד במהלך הדרך הייתה באמצעות מוזיקה ושירים. מי שעומדת מאחורי המאמץ הגדול הזה היא לא אחרת מאשר אחותו הגדולה, לידיה.

בסרטון שפורסם לאחרונה וצולם על ידי אמנדה, רואים את לידיה, האחות הגדולה, יושבת ומנגנת בגיטרה ושרה יחד עם אחיה התינוק בו במסדרון הבית. זה פשוט מחמם את הלב לצפות במתרחש.

לידיה מנגנת ושרה את You Are My Sunshine של ג'וני קאש. לאורך השיר היא מבצעת הפסקות יזומות על מנת לאפשר לבו להצטרף אליה ולשיר איתה ביחד.

"לידיה השגיחה על בו בזמן שהייתי במקלחת. אם לא הייתה לה גיטרה באמת שהיה קשה לי להאמין כיצד היא מצליחה לשמור עליו. אבל מסתבר שהבת שלי הצליחה לגרום לנס גדול – זוהי ההוכחה שמוזיקה יכולה לרפא אנשים ולגרום לדברים שלא היינו מעלים בדעתנו שהם בכלל אפשריים", כך מספרת אמנדה בדף הפייסבוק שלה.

בסרטון רואים את בו מנסה בכל כוחו להוציא ולהגות את המילים של השיר הפופולרי הזה ולרקוד לצלילי השיר בזמן שאחותו מנגנת בגיטרה.

העובדה כי המוזיקה זורמת להם בוורידים היא לא הפתעה גמורה. אב המשפחה הוא מוזיקאי ומוזיקה למעשה הייתה מאז ומעולם חלק אינטגרלי מחייהם של בני המשפחה, בצעירותם ובבגרותם.

הסרטון הנפלא הזה של בו התפשט בפייסבוק כמו אש בשדה קוצים והתפרסם בדף שנקרא Love What Matters. שם, הסרטון כבר הגיע למעל 42,000,000 צפיות!

אני לא מופתע מכך שהמון אנשים התרגשו מהקשר המדהים שבין לידיה ובו. זה כל כך מתוק ומקסים לראות אחות גדולה עוזרת לאחיה הקטן להתפתח וללמוד דברים חדשים, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בילד הלוקה בתסמונת קשה וסובל ממוגבלויות רבות.

צפו בסרטון של לידיה ובו ותנו ללב שלכם את האפשרות להיוולד מחדש – פשוט מחמם את הלב:

קרדיט לאתר פשפשוק

קרדיט – סרטונים מעניינים 👍